Ztracený klenot české turistiky

0
261

Konečně u nás trochu nasněžilo, tak jsem nechtěl čekat ani minutu a hodlal zas někam vypadnout na výlet. Jenže se přede mnou objevila otázka. Kam? Měl jsem totiž volnou jen neděli, což bývá všude narváno. Rozhodl jsem se proto jít do nejistoty a vyrazit do Lužických hor. Nikdy jsem tu nebyl a neměl jsem ani nejmenší tušení co čekat. Zjistil jsem, že je ani řada lidí nezná nebo tam nikdy nebyli. A to je podle mě obrovská chyba. Aspoň teď to můžu říct, když jsem se nadšeně vrátil z výletu domů.

Asi si dokážete představit, jak vypadají známější české hřebenovky o víkendech… Což byl přesnej opak toho, co jsem tady zažil. Přestože se nachází mezi Jizerkama a Českým Švýcarskem, kde by jeden čekal dost výletníků, tak tady potkáte úplný minimum lidí. Nádherný lesy a ještě hezčí vyhlídky. Ale přes mlhu jsem to spíš jenom tipoval.

Co ale vím z fotek z Lužickejch, tak o krásný výhledy tu není rozhodně nouze. Zkrátka nádherný a stále nezpopularizovaný místo, který čeká na lidi jako jsme my. Hele, fakt neváhejte a vyražte tam co nejdřív, nebudete zklamaný.

Zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here